Ur. 1990. Studia: Wydział Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (I st., 2010–2017), Instytut Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej (podyplomowe, 2017–2018), Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie (2014–2021). Dziedziny działalności artystycznej: historia sztuki, fotografia, kaligrafia. Otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego na projekt książki fotograficznej Zieleń Białegostoku (2018). Pracuje w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Promotor:
dr Katarzyna Kasia
Ewolucja świata ożywionego odzwierciedla zmiany zachodzące w naturze. Oprócz bodźców wywołanych procesami naturalnymi także ludzkie upodobania zmieniają charakter roślinności. W różach, roślinach cywilizacji, w ich formie i historii można znaleźć odbicie ewolucji ludzkich potrzeb i gustów. Współcześnie, w dobie antropocenu, staje się jasne, że dzikość i bioróżnorodność wymagają ochrony. Aby zrozumieć korzenie dzisiejszej kultury, również gatunki powstałe w wyniku ludzkich działań należy poddać szczególnej trosce. Dotyczy to zarówno opieki nad przedstawicielami gatunku, jak i badań oraz edukacji w zakresie kulturowej roli roślin. Jeśli
ogrody są zwierciadłem kultury, to przypatrując się róży i jej symbolice, jak w lustrze możemy dostrzec obraz współczesnej kondycji społecznej.