Ur. 1994. Studia: Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013–2020). Uczestniczyła w pracach badawczo-konserwatorskich w Stabiae we Włoszech oraz w międzynarodowym projekcie CAPuS. Pracuje przy interdyscyplinarnych realizacjach konserwatorskich i restauratorskich, a hobbistycznie zajmuje się rękodziełem oraz fotografią.
Promotor:
dr hab. Tytus Sawicki, prof. Uczelni
Pracownia Technik i Technologii Malarstwa
Obiektem pracy był mural — Szczudlarze Linasa Domarackasa – znajdujący się na ścianie kamienicy w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.
W trakcie studiów miałam styczność głównie z obiektami zabytkowymi. Jednak dzięki pracy magisterskiej mogłam zgłębić temat streetartu i przekonać się, jak rozległa jest to dziedzina.
W momencie przystąpienia do pracy praktycznej pojawiło się mnóstwo pytań: czy sztuka ulicy może stanowić obiekt zainteresowania konserwatora zabytków?, czy należy konserwować murale, a może istnieją inne rozwiązania?
Głównym założeniem konserwacji obiektu było powstrzymanie procesów niszczących oraz przywrócenie funkcji estetycznych i społecznych. Zaobserwowałam związek między złym stanem zachowania murali a nieodpowiednią technologią. Myślę, że konserwator mógłby współpracować z artystami na etapie projektu, żeby wspólnie opracować najlepszą technologię.