Ur. 1997. Studia: Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (I st. 2017–2020, II st. 2020–2022). Stypendium Rektora ASP (2017–2021). Dziedziny działalności artystycznej: projektowanie wnętrz, wystawiennictwo, grafika, rzeźba. Laureatka III Warszawskiego Biennale Architektury Wnętrz. Wystawy indywidualne w ramach II i III edycji Spotkań ze sztuką, Paleo, Władysławowo (2017 i 2018). Nagroda Stowarzyszenia Architektów Wnętrz za najlepszy dyplom magisterski (2022). Pracuje w firmie Bajer | Sokół TEAM.
Promotor:
dr hab. Barbara Kowalewska prof. ASP
Pracownia Wystawiennictwa I
Tematyka projektu wynika z fascynacji różnorodnością i bogactwem wartości etnograficznych Polski. Pierwszorzędną ideą było nadanie folklorowi nowego, atrakcyjnego języka oraz promocja polskiej etnografii w przełożeniu na nowoczesny język. Wystawa opowiada o wzorach i ornamentach ludowych jako formie powszechnie rozpoznawalnego, osobistego inicjału. Głównym założeniem projektu była nie tylko promocja regionalnych wartości, ale również połączenie na jednej wystawie grup powszechnie znanych, z grupami zanikającymi. CUDAWIANKI są chęcią badania i szukania nowych środków wyrazu dla tego, co wielu wydaje się być nieatrakcyjne.
Promotor:
dr hab. Antoni Grabowski prof. ASP
Pracownia Rzeźby i Rysunku
Aneks dyplomowy jest odpowiedzią na próbę nadania grafice chabra z haftu kaszubskiego nowoczesnego charakteru. W efekcie powstały cztery formy ceramiczne, które poprzez powiększenie elementów składowych ornamentu i różnorodną konfigurację dają nowe spojrzenie na opisany motyw rękodzielniczy.