Ur. 1998. Studia: Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich (do 2023 Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną) ASP w Warszawie (I st. 2017– 2020, II st. 2020–2023). Zajmuje się historią i teorią sztuki, badania – mi nad trzecim krajobrazem oraz ekofeminizmem. Współtwórczyni ekofeministycznego kolektywu Femek. Autorka tekstu „Dzikie zasiewy. »Prezenty dla Warszawy« Teresy Murak” opublikowanego w wydanej przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki książce „Teresa Murak – nowe spojrzenia”, red. Ł. Mojsak i Ł. Ronduda (2022).
instagram
Promotor: dr Diana Lelonek
W ramach swojej pracy dyplomowej przeprowadziłam badania trzeciego krajobrazu na styku Okęcia i Rakowca. Podjęłam próbę zmapowania relacji różnych odbiorców obserwowanych miejsc, poszukując połączeń między naturą a kulturą oraz tym, co ludzkie i nie-ludzkie. Poruszając się według wskazówek teorii aktora-sieci (ANT, actor-network theory), skupiłam się na możliwie holistycznym ujęciu tych granicznych przestrzeni.
Swoje obserwacje zebrałam w przewodniku, który powstał w celu popularyzacji i odczarowania miejskich nieużytków. Zwieńczeniem całego procesu był spacer i panel dyskusyjny, zorganizowane w maju 2023 roku we współpracy z Domem Twórczym im. Andrzeja Iwanickiego/Kopuła 9. Zależy mi na zarażaniu odbiorców ideami trzeciego krajobrazu i ANT. Zachęcam do obserwacji swoich lokalnych „nieużytków” – w końcu znaleźć je można w każdej okolicy, przy czym każdy ich system tworzy wyjątkowy mikrokosmos.