Ur. 1997. Studia: Wydział Sztuki Mediów ASP w Warszawie (I st. 2016–2019, II st. 2019–2021). Liczne stypendia, w tym m.st. Warszawy im. Jana Pawła II oraz wielokrotnie dla najlepszych studentów gminy Łowicz. Zajmuje się fotografią i filmem. W ramach własnego projektu Znaki niepamięci przygotowała w 2021 r. wystawę/lekcję dla Powstańców Warszawskich (stołeczny Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich) oraz ekspozycję Znaki niepamięci (Muzeum Ziemi Błońskiej). Otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Fotograficznym: Portret. Moda (2016) i w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Portret 4 edycja (2017).
Promotor:
dr hab. Tomáš Rafa
Pracownia Fotografii Społecznej
Podłożem mojej pracy dyplomowej jest rozmowa z Panią Wandą Traczyk-Stawską, uczestniczką Powstania Warszawskiego, którego dziedzictwo przyświeca całości moich rozmyślań w tym projekcie. Obserwowałam warszawskie ulice. Pytałam o znak Polski Walczącej i manipulowanie nim Roberta Bąkiewicza ze strony narodowców, Martę Lempart ze Strajku Kobiet, przedstawicieli grupy Polskie Babcie, dziennikarkę Oktawię Kromer oraz Elżbietę Podleśną, która w sądzie dowiodła, że w manipulacjach symbolami liczą się intencje.
Promotor:
prof. Mariusz Wideryński
Pracownia Zastosowań Fotografii
Aneks składa się z kolaży fotograficznych łączących archiwalne fotografie z Powstania Warszawskiego ze zdjęciami nowoczesnej architektury Warszawy. Celem tych kompozycji jest zachowanie dla przyszłych pokoleń pamięci o tym zrywie. A przecież nowoczesna architektura zbudowana jest na fundamentach historii. Powstańczej historii. Pamiętamy o tym tylko każdego 1 sierpnia?