Ur. 1994. Studia: Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego (2017–2021) oraz Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013–2021). W ramach programu Erasmus+ odbyła dwumiesięczne praktyki zawodowe w firmie Bobin Tradition w Paryżu (2016) oraz w muzeum mody MoMu w Antwerpii (2017). Zajmuje się konserwacją tkanin zabytkowych. Jest zatrudniona na stanowisku asystenta konserwatorskiego w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
Promotor:
dr Monika Stachurska
Pracownia Konserwacji i Restauracji Tkanin Zabytkowych
Obiekt powstał w 1937 roku z okazji ekspozycji Ludowe tańce europejskie w ramach Międzynarodowej Wystawy „Sztuka i Technika w Życiu Współczesnym” w Paryżu. Kolekcja makiet stanowi niezwykłą wartość
dla rozwoju współczesnej etnografii europejskiego tańca ludowego, obecnie jest przechowywana jako depozyt w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Deformacja układu lalek w konserwowanej makiecie sprawiła, że przedstawienie całkowicie utraciło swoją czytelność. Celem moich prac konserwatorskich i restauratorskich było przede wszystkim przywrócenie odpowiedniego ułożenia i zatrzymanie procesów niszczących. Wyzwaniem była wielowarstwowa budowa lalek, która wymagała opracowania sposobu oczyszczania i zabezpieczenia ich poszczególnych elementów – zdemontowanych i niezdemontowanych. Interdyscyplinarność w zakresie pracy z różnymi materiałami o nietypowej budowie pozwoliła na zdobycie doświadczenia w wielu nowych aspektach, wymagających indywidualnego podejścia do każdego elementu obiektu.